“Narva: Elu ja Mälu Häkaton” võitis rahvusvaheline meeskond

No Comments

ARN startup meeskonna korraldatud Narva häkatoni “Narva: Elu ja Mälu Häkaton” võitis rahvusvaheline meeskond Austriast, Prantsusmaalt ja Eestist.

“Narva: Elu ja Mälu Häkaton

Kohalike elanike lugudest inspireerituna toimus 14-23-aastastele noortele online-häkaton “Narva: Elu ja Mälu”.  Veebiürituse korraldas ARN startup meeskond Narvast.  24 tundi kestnud võistlusel osales 17 inimest ja kokku 5 võistkonda.  Häkatonil osalejate põhiülesanne on luua huvitavaid digijalutuskäike Narvas. 
Osalejatel tuli välja mõelda jalutuskäik ja siduda see kohalike elanike isiklike lugudega. Norra ja Eesti ekspertide nõuanded aitasid osalejatel arendada nii planeerimisoskust kui ka eneseväljendust. 

Osalised suhtlesid sõprade, pere ja ka täiesti võõraste inimestega tänaval ja korjatud lugude põhjal koostasid digijalutuskäike. 

24 tunni pärast tutvustas iga meeskond oma teekonda. Selle tulemusena pääses finaali 3 võistkonda: 

  • Esikoha ja palju kingitusi Bublik CAFÉ-lt, Astri & Fama Keskuselt, USA saatkonnalt, Victoria Bastioni Kasematidelt, ning ka Narva Ameerika Space’ilt ja Briti Nõukogult võitis rahvusvaheline vabatahtlikest koosnev meeskond “ALMOST SPIES” Prantsusmaalt, Austriast ja Eestist. Nende jalutuskäik narvalaste lühikeste lugudega viib teid Akkkekülast Peeter I sõdurite mälestusristi juurde. 
  • Teise koha ja auhinnad ARN-ilt, raamatuid ja muid kingitusi Narva American Space’ilt ja Briti Nõukogult said tegusate tüdrukute meeskond “NARVAKAD”,  jalutuskäiguga linnas ja huvitavate lugudega noorte elust. 
  • Kolmanda koha saavutas Narva Soldinskaja Gümnaasiumi õpilaste võistkond “SOLDINO ÕPILASESINDUS”.  Nende jalutuskäik rongijaamast Bubliku kohvikusse jutustab teile loo, mis on nende ja nende sõpradega juhtunud. 

Meeskond võitis stiilsed kotid ja muid kingitused Briti Nõukogult, USA saatkonnalt ja Narva American Space’ilt. 

Finalistide ettekandeid saab näha siit: https://fb.watch/9C1fvU6e4N ning häkatoniga saab algusest lõpuni tutvuda ARN Facebooki lehel https://facebook.com/ar.narva 

Häkaton toimus Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse toel, kelle kaasabil oli kutsutud jutuvestmise ekspert, filoloogiadoktor Tiril Brin. 

Üritusel võttis sõna ka femLENSi asutaja, fotograaf ja ajakirjanik Jekaterina Saveljeva, kelle töid on avaldatud ka sellistes ajalehtedes nagu New York Times. 

Noorte hackathon on veel üks tõestus, et ARN-i meeskond liigub õiges suunas, suurendades noorte huvi oma linna ja riigi ajaloo vastu ning aidates meelitada ligi rohkem turiste ARN Questi rakenduse ja muude projektide juurde.
Aitasid kaasa häkatoni korraldamises ja läbiviimises andekad Narva 11. klassi õpilased Vlada Lanbert ja Ksenija Koreshkova, nad võtsid ühendust sponsoritega ja lõid sisu turunduseks.  Läbi selliste algatuste loodab ARN anda kõikidele Eesti noortele rohkem võimalusi eneseväljendamiseks, oma lugude jutustamiseks ning jutuvestmis-, multimeedia- ja ettevõtlikkusoskuste arendamiseks. 

Ka 2022. aastal jätkab ARN edasiliikumist ning panustab piirkonna ja kohalike noorte arengusse.

More from our blog

See all posts
No Comments

Leave a Comment